צור קשר
שם:
נייד:
דוא"ל:
הודעה:
ארבע ועוד שתים
דף הבית » נקודות במעבר » הנקודה שבדופק

מה קורה לי?

את באמצע ארוחת ערב משפחתית ובין ביס לביס פתאום את שמה לב שאת ממש מודעת לדפיקות הלב שלך או שאת מרגישה ממש תחושה חזקה, שהלב יוצא מבית החזה מרוב עוצמתו, לפעמים זה אפילו מקרין לגרון או הצוואר.

את המושג דפיקות לב מואצות שמעת הרבה אבל זה לא הכין אותך לדבר האמיתי- הלב שלך מרגיש שהוא לא יכול לדפוק כמו שהוא צריך, זה יותר תחושת ויבראציה או עיוות מוזר.


מה אומרת הרפואה המערבית?

הרופאים אומרים לך ששם התופעה שאת סובלת ממנה נקראת טאכיקארדיה- חוסר סדירות בקצב הלב ושבתקופת גיל המעבר הסיבה הנפוצה ביותר לדפיקות לב מואצות היא השינויים ברמות האסטרוגן. ירידה ברמות האסטרוגן יכולה לגרום לרגישות יתר של מערכת העצבים הסימפתטית שהיא אחראית למעשה לתגובת ה"הילחם או ברח" המוכרת בכך שהיא מכינה את הגוף להתמודד עם סכנת הישרדות מיידית-בין היתר מעלה דופק, גורמת לכיווץ כלי דם והפרשת אדרנלין מוגברת.


מה אומרת הרפואה הסינית?

ברפואה הסינית ישנם כמה אבחנות לחוסר סדירות בקצב הלב. הרי לא יכול להיות שבעוד שאת מרגישה שהלב יוצא לך מהחזה מישהי אחרת מרגישה החסרת פעימה, ושתיכן תזכו לקבל את אותו הטיפול. פעמים רבות מקור הבעיה אינו בלב בכלל אלא בפגיעה של מנגנונים שונים בגופך שיוצרים האצה בקצב הלב כפיצוי על חסרים שנוצרו עקב חוסר האיזון של גופך המשתנה.

צריכה של מזונות שומניים או מתובלים מאוד מגבירה את הופעת התופעה בגלל הקשר שיש ברפואה הסינית בין איבר הלב לקיבה.


איך אפשר לטפל?

מטרת הטיפול שלי היא לעזור לך לעבור את תקופת גיל המעבר ללא סבל או בהפחתה משמעותית של התופעות הרגשיות והגופניות הלא קלות הנלוות לתהליך.

במפגש הראשון שלנו נעשה תשאול מקיף כדי שאני אוכל להתאים את הטיפול הטוב ביותר בשבילך. בסוף התשאול אני אעשה בדיקת דופק ולשון שנותנים מידע רב על מצב הגוף והנפש של כל אדם.

את בדיקת הלשון והדופק אנו נעשה בתחילת כל טיפול כדי לאפשר לראות התקדמות במצבך, בנוסף, כמובן לתיאור ההתקדמות ממך.

זמן הטיפול הוא הזמן שלך. את יכולה לבחור להירדם או פשוט להירגע ולתת למחטים לעשות את שלהן. הטיפול נעשה בשכיבה על מיטת טיפולים נוחה, מלווה במוזיקת רקע מרגיעה.אין צורך להסיר את הבגדים בזמן הטיפול. אני נמצאת בחדר איתך כך שאם תצטרכי אותי, אני בשבילך.

הדיקור נעשה בעזרת מחטים דקות מאוד, סטריליות וחד פעמיות בעזרתן אני אעזור לגופך להשיב לאיזון את המנגנונים הגורמים לתופעות הלבביות שלך.

לרוב אני ממליצה לשלב עם הטיפול רקיחה של צמחי מרפא סיניים שאני מתאימה במיוחד בשבילך לפי התשאול ומבדיקות הדופק והלשון שלך. צמחי המרפא הם באיכות טובה ומאושרים לשימוש על ידי משרד הבריאות ועומדים בתקן בינלאומי.